Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 844583
Kurum Adı : Atatürk Ortaokulu
Telefon : 03463115475
Faks : 03463115475
WEB Adresi : http://susehriataturkortaokulu.meb.k12.tr
Adres : Yalnızbağlar Mahallesi Suşehri SİVAS

VİZYON
Eğitim, öğretim ve araştırma kalitesi ile ilçemiz ve ilimizde tercih edilen; Takım çalışmasını teşvik eden, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetime sahip; İlçemiz ve İlimiz başta olmak üzere ülkemizin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapmada öncü; Geleneksel sanatlarımızın özünü koruyarak çağdaş, kalıcı ve özgün eserler ortaya koyan; Evrensel değerlere saygılı, toplam kalite yönetimi ilkelerini benimsemiş, sürekli gelişen; bir OKUL olmaktır.

MİSYON
Atatürk İlköğretim Okulu olarak öğrencilerimizin en üst düzeyde bilgi ve beceri sahibi, kendine güvenen, yardımlaşma, paylaşma duyguları gelişmiş, 21.yüzyılın gelişen bilgi toplumunun gereksinim duyduğu, ailesine, çevresine, milletine faydalı, sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirmek için; nitelikli eğitim-öğretim vermeyi hedef biliyoruz.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Kalorifer
Öğretim Şekli : Normal
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-15:10
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : -

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Suşehri İlçe Merkezinde Bulunmaktadır. Suşehri SİVAS arası mesafe 135 km´dir.
Ulaşım : Okulumuz Suşehri ilçe merkezinde olup, sadece TOKİ konutaları için özel servis çalışmaktadır. Diğer mahalleler için yürüme mesafesindedir.
Yerleşim Yeri Bilgisi : İlçemiz Sivas iline bağlı Karadeniz iklimine sahip, Sivas´ın en gelişmiş ilçesidir. D100 Karayolu üzerinde bulunan ilçemiz doğu ve batıyı birbirine bağlayan ulaşım güzergahında olması nedeniyle hem doğuya hem batıya ve Karadeniz´e ulaşım ağı merkezinde bulunmaktadır. Nüfusu 15300´dür.